...

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

Kategória: Pénzhírek | Cikk Gyors olvasása
MEGOSZTÁS

Rengeteget nyerhetsz most, ha még élnél a lehetőségekkel

 

 

Egy kis együttgondolkodásra invitállak ezzel a cikkemmel a pénzügyi jólléted érdekében. Nyakunkon az évvége, lefoglal a Karácsony és mindaz, amit még el kell végezned, mielőtt két hétre megáll az élet.

 

Vannak azonban dolgok, amiket nem érdemes halogatni, vagyis áttenni januárra  - nyugdíj előtakarékosság, életbiztosítás, TBSZ, LTP, egészségpénztár -, mert azzal komoly pénzösszegeket veszítesz.

 

Ezért most azt gyűjtöttem össze, hogy mik azok, amikkel hosszú távon sok pénzt nyerhetsz, ha még idén elkezded vagy megteszed, amit kell. Vegyük sorra őket, nehogy lemaradj!

 

TBSZ újrakötés és nyitás

Nyugdíj előtakarékosságok

Életbiztosítások és egészségbiztosítások

Hitelek - Lakáshitel, CSOK Plusz, Babaváró, energetikai pályázat

Lakástakarék

Egészségpénztár

Államkincstári akció

 

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

 

 

Tartós Befektetési Számlák - nyitás, részkivét és újrakötés

 

 

Részkivét és újrakötés

 

 

Ahogy számodra már valószínűleg ismert, a TBSZ számládról a 3. év elteltével lehetőséged van részkivétre csökkentett adóteher mellett. Ebben az évebn ezek a számláid érintettek:

 

  • TBSZ 2019 és 2019(2014) számla újrakötése, vagy újrakötése részkivéttel
  • TBSZ 2021, TBSZ 2021(2016) és TBSZ 2021(2011) számlákról történő részkivét

 

Határidő: 2024. december 31.

 

Lejáró TBSZ számláddal most három lehetőséged van:

 

  1. díjmentesen újrakötheted a Tartós Befektetési Számlát (TBSZ) - ez esetben nincs újabb gyűjtőév, hanem indul a következő 5 év
  2. adómentesen hozzájuthatsz a TBSZ-en elhelyezett megtakarításodhoz
  3. befektetéseidnek egy részét újrakötheted, másik részét pedig felveheted - ez esetben sincs újabb gyűjtőév, hanem indul a következő 5 év

 

Ehhez nyilatkoznod kell a szándékodról és megbízást adnod ennek megfelelően. Ha nem nyilatkozol, a lejárt TBSZ automatikusan megszűnik és a rajta levő összeg átvezetésre kerül a Normál számládra.

 

 

Új TBSZ nyitása

 

 

Egyre népszerűbb a Tartós Befektetési Számla, főként mióta bevezetésre került a 15% kamatadó mellé a 13% szocho is. Ennek oka, hogy ezzel a "piszkos kis trükkel" akkor mentesültél a szocho fizetési kötelezettséged alól a hozamodat illetően, ha nem várod ki az 5 évet, hanem feltöröd a TBSZ-t.

 

Legalábbis a Kormány így gondolja, ezért bezárják ezt a kiskaput az indokolatlan előnyszerzés megakadályozása érdekében (?) - legalábbis az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményében ez szerepel. A részleteket még nem ismerjük...

 

Fontos azonban tudnod, hogy ennek a fajta szocho-nak (szociális hozzájárulás adónak) NINCS felső korlátja. Ez nem azonos a munkajövedelmek és osztalék után fizetendő, maximalizált szocho-val.

 

Amennyiben jól jönne, ha számlanyitás előtt beszélgethetnél, kattints most!

 

Kitöltöm a kérdőívet!

 

 

Nyugdíjcélú megtakarítások az év végén

 

 

Tudom, már lerágott csont, hogy baj van a nyugdíjrendszerrel és nem lesz nyugdíjad, mert amúgy sem éred meg, messze is van, szóval hagyjuk... NEM! Ez egy különösen fontos téma, amelyről visszatérően beszélek újra és újra. 

 

Most pedig itt az évvége, aminek azért van jelentősége, mert amit még idén befizetsz a nyugdíjcélú megtakarításodra, arra már pár hónap múlva vissza is igényelheted a 20 százalékos adójóváírást. Így az a pénz máris neked dolgozik.

 

Tudom, a különböző fórumok tele vannak "jobbnál jobb tanácsokkal", hogy miért ne indíts nyugdíj előtakarékosságot, ahogy azzal is, hogy semmi értelme a nyugdíjcélú megtakarításokra kapható adójóváírásnak.

 

Többször kiszámoltam már és megmutattam konkrétan, hogy több millióval lesz nagyobb azaz összeg, amikor a rendelkezésedre áll 65 éves korodban, ha kihasználod az adóvisszatérítést.

 

 

Tehát, ha még nincs nyugdíjcélú megtakarításod...

 

 

Itt most nem megyek bele abba, hogy melyik nyugdíj előtakarékosságot érdemes választanod. A feljebb linkelt nyugdíjjal kapcsolatos cikkeim között több is szól erről. Inkább azt mutatom meg, hogy mi történik, ha hallgatsz az "okosokra" és elhiszed, hogy nem érdemes élni az adójóváírás adta előnyökkel...

 

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

 

Több helyen is olvashatod, hogy ne NYESZ számlát nyiss, csak TBSZ-en gyűjtögess. A képen azt látod, hogy mennyi lesz a becsült "lejárati" összeg, ha 25 éven át havonta 30 millió forintot befektetsz átlagosan évi 6% ill. 10% hozam mellett.

 

Ahogy láthatod, igenis van jelentősége a visszatérített adónak. Ha pár év múlva a kormány meggondolná magát, akkor is. Ezt az összeget addig mindenképp kifizeted (ha nincs teljes összegű SZJA kedvezményed).

 

Viszont a jóváírással legalább a nyugdíjcélú megtakarításodra adóévben befizetett összeg 20%-át visszakapod és onnantól az a pénz is neked dolgozik. Sőt, ha Te nem fizetsz valamiért SZJA-t, akkor is van megoldás arra, hogy a pároddal, vagy egy közeli hozzátartozóddal megoldjuk.

 

 Azzal most nem számoltam, hogy az infláció mértékével növeled évente a havi befektetett összeget. Ez esetben magasabb a végeredmény is, a különbség is!

 

Nyilván a TBSZ jóval kedvezőbb a Normál értékpapírszámlán való befektetésnél a kamatadómentessége miatt. Ugyanakkor az évente beérkező max. 100 ezer forint a NYESZ számla esetén 25 éven át szintén hozamot termel. Talán így mégis megéri, nem?

 

Másik örök vitatéma a nyugdíjbiztosítás. Ebben az időszakban felerősödik a megmondó emberek hangja is. NE hallgass rájuk! Értsd meg a terméket - ezt is, a többit is -, és döntsd el, hogy melyik az, ami az ideális nyugdíjelőtakarékosság számodra!

 

Beszélgettem már olyannal, aki igazából nyugdíjbiztosítást szeretett volna, de megijesztette, hogy attól harsog az internet, hogy átverés. Néhány találkozó után, amikor megismerte az egyes nyugdíjmegtakarítások lényegét, szabályait, költségeit, egyéb paramétereit és megértette a működésüket, végül mégis a nyugdíjbiztosítást választotta.

 

De volt olyan helyzet is, amikor végül megértette ügyfelem, hogy hiába jött nyugdíjbiztosításért, neki nem az való, hanem egy teljesen más, komplex megoldást raktunk össze. Sőt, az is előfordult, hogy az adóvisszatérítéssel járó termékek kombinációja lett az ideális pénzügyi terv...

 

A lényeg az, hogy OKOSAN építsd fel a nyugdíj előtakarékosságodat. Ennek legfőbb szempontjai:

 

  1. Tudd, hogy mikor akarsz visszavonulni! - korábban, nyugdíjkorhatár elérésével vagy dolgozni tervezel tovább?
  2. Használd ki az összes lehetőségedet az SZJA visszatérítés és a hozamokat terhelő adók tekintetében!
  3. Ismerd meg és értsd meg a lehetőségeidet!
  4. Gondolkodj előre és tervezz több forgatókönyvet, vagyis legyen rugalmas a nyugdíj előtakarékossági termékportfóliód és illeszkedjen az egyéb céljaidhoz!

 

Ez az, amiben mi segíteni tudunk Neked. Ha nincs olyan, akire rábíznád a jövőd pénzügyi tervezését, hívj, írj, vagy kattints most!

 

Kitöltöm a kérdőívet!

 

 

Ha már van valamilyen nyugdíjcélú megtakarításod...

 

 

Ezt is boncolgattam már korábban, amikor arról írtam, mit tegyél, ha jól akarsz élni idős korodban. Ezért most csak a lényeget foglalom össze még egyszer:

 

Becsülendő tény az, ha már évekkel ezelőtt tettél lépéseket annak érdekében, hogy legyen elegendő nyugdíjkiegészítésed, ha majd eljön az ideje. Hány éves voltál akkor? Mekkora jövedelmed volt, amihez viszonyítottad a célodat és az akkori lehetőségeidet? Mi változott azóta (élethelyzet, anyagiak, család, pénzügyi ismeretek, stb.)?

 

Itt az idő, hogy feltedd magadnak a 3 legfontosabb kérdést:

 

  1. Mire lesz elegendő a már meglevő megoldásod?
  2. Kihasználod-e maximálisan az adóvisszatérítés mértékét?
  3. Valóban a meglevő termék a legideálisabb a Számodra?

 

Amint ezeket a kérdéseket megválaszoltad, valószínű Te is szükségesnek látod majd a pénzügyi terved felülvizsgálatát, de lehet, hogy az újratervezést is. Inkább most tedd meg, mint 65-70 évesen ott állj majd csalódottan egy nevetséges összeggel, mert akkor már késő lesz újragondolni...

 

 

Életbiztosítások és egészségbiztosítás

 

 

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

 

 

"Megint 1 évvel öregebb lettél és bölcsebb is talán" szól a Halász Judittól jól ismert szülinapi dal első sora. Nos, ez a dátum az életbiztosítások díja szempontjából minden évben január elsején jön el, akkor 1 évvel idősebb leszel, de vajon bölcsebb is? :)

 

Ezért fontos beszélnünk erről most. Mert most még van időd, hogy1 évvel fiatalbban is bölcsebb legyél. Vagyis megkösd most azokat a biztosításokat, amelyek védelmet és biztonságot adnak Neked és szeretteidnek az olyan váratlan helyzetekben, amik egyébként csak másokkal történnek meg. 

 

Sajnos azonban én már pontosan tudom, hogy velünk is, szeretteinkkel is megtörténhet. Szinte minden évben írok erről a "majdnem-halálom" évfordulóján. Ráadásul édesanyám balesete, amely miatt elvesztettem őt, december 20-án volt, így az évvége és az Ünnepek időszaka is erre emlékeztet. 

 

Emiatt talán a legtöbb cikket ebben a témában írtam. Érdemes beleolvasnod egyik-másikba, mert aki már megtapasztalta, az már tudja: csak hiszed, hogy van időd!

 

Az életbiztosítás szinte az egyetlen olyan termék, amit csak akkor tudsz megvenni, amikor még egyáltalán nincs rá szükséged. Amikor már tudod, hogy szükséged lenne rá, már késő, számodra már nem eladó. Ezért csakis tudatos döntéssel gondoskodhatsz magadról és szeretteidről - amíg teheted...

 

Jól jönne a segítségetek, Móni!

 

 

Lakáshitelek, Energetikai pályázat, CSOK Plusz és Babaváró kölcsön - fontos határidő és változások

 

 

Lakáshitelek és CSOK Plusz

 

 

Ha épp ingatlan vásárlásban vagy, akkor kérlek, nagyon figyelj arra, hogy kb. még két heted van, hogy elindítsd a hiteligényléshez szükséges dokumentumok beszerzését. Ugyanis az évvégi ünnepek miatt igen nehézkes lesz az ügyintézés.

 

Hivatalosan ugyan csak dec.30. és jan.1. között lesz közigazgatási szünet, de a korábbi években is volt már rá példa, hogy előbbi időponttól rendelték el végül az egyes hivatalok. Ráadásul ki kell adniuk az erre az évre még megmaradt szabadságokat is, plusz ilyenkor megnövekszik a beadványok száma, szóval biztosan iszonyat lassú lesz, ha csinálják is.

 

Ezért célszerű előre gondolkodnod, ha még idén kell pl. CSOK Pluszt igényelned, hogy meglegyen a Földhivatlba érkeztetett adásvételi szerződés és a szükséges TB igazolás is, különben nem fogadják be a hiteligénylésedet.

 

Fontos változás a CSOK Pluszban, hogy amennyiben 2024-re volt várható a gyermeked születése (igazolhatóan), de korábban érkezett és megszületett még 2023-ban, akkor ő még figyelembe vehető, mint vállalt gyermek a CSOK Plusz ignylésekor, ha 2024. december 31-ig beadod az igénylést. Ez elég szűk határidő, de ha jól jön, élj vele...

 

 

Energetikai pályázat

 

 

Amennyiben az MFB pontokon igényelhető energetikai pályázattal szeretnéd megoldani a fűtéskorszerűsítést, akkor szintén lebegjen a szemed előtt a 2024. december 31., mert ez az a dátum, amely előtt be kell fogadtatnod a pályázatodat. Mindenképp intézd!

 

 

Babaváró kölcsön

 

Amennyiben már babát vártok és magzatotok legalább 12 hetes, akkor még 2024. december 31-ig akkor is igényelhetitek a Babaváró kölcsön, ha a várandós anyuka elmúlt 30 éves, de még nem töltötte be a 40. életévét. 

 

Viszont az évvége miatt várható meghosszabbodó ügyintézési idő és a közigazgatűsi szünet miatt érdemes minél előbb kikérni a szükséges TB igazolást, hogy még be tudjátok adni az igénylést, melynek a befogadási időpontja számít ebből a szempontból (nem a szerződéskötés vagy a folyósítás!).

 

 

Lakástakarékpénztár a legjobbkor jöhet

 

 

Nem is olyan rég írtam meg a cikket a jelenleg elérhető Lakástakarékpénztárak összehasonlításával arról, melyikkel LTP szerződéssel jársz a legjobban 2024-ben. 

 

Jelenleg még számlavezetési díj nélkül tudod megkötni az ERSTE lakástakarék szerződésedet, de már csak 2025. január 24-ig. Tehát szintén javaslom betervezni az évvégi teendők sorába.

 

Ennek feltételei (hogy ne kelljen kifizetned az 1% számlanyitási díjat, ami 16-185 ezer Ft) könnyedén teljesíthetők. Abban az esetben élhetsz ezzel, ha

 

  • új lakossági bankszámlát nyitsz az ERSTE Banknál (+/- 6 hónap) és azt 12 hónapig megtartod VAGY
  • van meglevő ERSTE jelzáloghiteled, babaváró kölcsönöd vagy 9 hónapon belül ezek közül tervezel felvenni VAGY
  • havi megtakarítási összeg eléri az 50.000 Ft-ot VAGY
  • ÉS csoportos beszedéssel ERSTE számláról fizeted, valamint marketing hozzájárulást adsz.

 

Amennyiben érdekelnek a részletek és/vagy vannak kérdéseid, írj, hívj vagy kattints és megválaszolom őket, valamint online meg is tudjuk kötni. Ne feledd, már széles körben felhasználhatod, ha igazoltan van a neveteken ingatlan...

 

Visszahívást kérek!

 

 

Önkéntes Egészségpénztár - mire való, hogyan használd jól?

 

 

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

 

 

Az Önkéntes egészség- és önsegélyező pénztárak joggal követelnek helyet az öngondoskodási portfóliódban. A téma külön cikket érdemel, ezért most csak a lényegre térek ki. Sokáig népszerű volt, míg a munkáltatók fizettek be, de mostanság egyre többen jönnek rá, hogy megéri maguknak is fizetniük.

 

Azokra a befizetéseidre, amit az egészségpénztárba teszel szintén jár 20% SZJA visszatérítés, ahogy akkor is megkapod ezt, ha a munkáltatód utal be neked, hiszen már adóköteles jutattásként kaphatod csak. Természetesen figyelj arra, hogy az ÖNYP és az ÖEP visszaigényelhető kedvezménye együttesen 150 000 ezer forint.

 

Viszont, ha mondjuk nyugdíj előtakarékosságként nyugdíjbiztosításod is van, melynek maximum SZJA visszatérítése éves 130 000 Ft és NYESZ számlád is, amelyé pedig éves 100 000 Ft, akkor még mindig marad a maximum visszaigényelhető adódból 50 000 Ft, ami például, ha nem akasz ÖNYP tagságot, akkor lehet az egészségpénztár.

 

Ezzel tulajdonképp felkészülhetsz a jelenlegi és az időskori egészségügyi kiadásaidra. Kapsz rá némi hozamot is, sőt, le is kötheted 2 évre +10% visszatérítésért. Így a felmerülő orvosi költségek után is jár a 20% adóvisszatérítés, sőt, több kedvezményezett megjelölésével a családodra is kiterjesztheted.

 

De a legjobb benne az, hogy az önsegélyező pénztárakon átfuttatva olyan kiadásaidra is tudsz adót visszaigényelni, amiket kifizetsz a mindennapi életed során, de egyébként nem járna rá semmiféle kedvezmény. Ilyenek a teljesség igénye nélkül:

 

  • szülési segély
  • GYES kiegészítés
  • iskoláztatási költségek
  • lakáshitel törlesztés
  • temetési költségek
  • ápolási költségek
  • stb.

 

Azért került az évvégi teendők közé, mert amit még december 31-ig befizetsz, annak már adóbevalláskor visszakapod a 20%-át. Tehát, ha például tudod, hogy vár rád egy nagyobb egészségügyi költség, akkor így előre tervezve máris csökkenteni tudod annak összegét az egyötödével. 

 

Ráadásul több pénztár is akciókat hirdet ilyenkor. Érdemes körülnézned. Például néhány (részletek nélkül):

  • OTP EP - kártyadíj kedvezmény
  • Patika EP - kártyadíj elengedés és 1x, 2x vagy 3x jóváírt hűségpont
  • MBH EP - nyereményjáték
  • Prémium EP - ingyen Védőháló biztosítás, nyereményjáték
  • Allianz EP - prémium biztosítás, nyereményjáték, ajánlói vásárlási utalvány
  • Generali EP - nyereményjáték

 

Fogok írni részletesen az egészségpénztárakról hamarosan. Ha éppen aktuális a számodra és nincs kihez fordulj, hogy megkapd a szükséges információkat és összehasonlítást, akkor írj, hívj vagy kattints most és segítek:

 

Jól jönne a segítségetek, Móni!

 

 

Az évvégi akciókból az Államkincstár sem marad ki

 

 

Most még nem késő, tedd ezt december végéig

 

 

Azért került be a cikkbe, mert ahogy korábban írtam róla, már NYESZ számlát is tudsz nyitni a Kincstárnál.

 

Amennyiben ez a terved, akkor nem csak az SZJA visszaigénylése hozhat neked 20 százalékot (éves szinten 500 000 Ft befizetésére 100 000 Ft), hanem ha megadod a Promóciós kódodat az ismerőseid számlanyitásához vagy Te valakinek a Promóciós kódjával nyitsz számlát, akkor mindketten 20-20 ezer forint jóváírást kaptok.

 

Persze nemcsak NYESZ nyitására, hanem a normál értékpapírszámla és a START-számla nyitására is vonatkozik. Bemásolom a szabályokat a Kincstár oldaláról:

 

A Magyar Államkincstár ügyfélajánlási programot indít, amelyben mind a jelenlegi, mind az új ügyfelek 20-20 ezer forint jóváírást kaphatnak a kincstári számlájukon. A november 15-től december 16-ig tartó promóció idején ehhez az új ügyfeleknek a Kincstárban már számlával rendelkező ügyfelektől kapott promóciós kóddal szükséges értékpapír-számlát vagy Start-számlát nyitniuk, és azon legalább 100 ezer forint névértékben állampapírt vásárolni.

 

Egy ügyfél 5 ajánlás után is jogosult a 20-20 ezer forintra , így a feltételek teljesülése esetén akár 100 ezer forint jóváírást kaphat a számláján.

 

Az ajánlási folyamat 3 egyszerű lépésben történik:

  1. Az ajánló a Kincstárban értékpapírszámlával nem rendelkező hozzátartozójának, ismerősének megad egy promóciós kódot.
  2. Az új ügyfél a kapott kód felhasználásával értékpapírszámlát vagy gyermekének Start-számlát nyit a Kincstárnál, és legalább 100 ezer forint névértékben állampapírt vásárol.
  3. A sikeres számlanyitás és a feltételek teljesítése esetén a 20-20 ezer forint ajánlási díjat mindkettőjük értékpapírszámláján jóváírja a Kincstár, a promóciós időszakot követően.

 

Az ajánló a promóciós kódot online a WebKincstár és MobilKincstár felületen, továbbá személyesen a Kincstár állampapír-forgalmazó ügyfélszolgálatain, és az állampapír-forgalmazásban közreműködő postákon igényelheti. A Promóciós kód a WebKincstár és MobilKincstár felületen a Beállítások / Ügyféladatok menüpontban jelenik meg.

A meghívott ügyfél a kapott kódot az Ügyfélkapun történő online számlanyitáskor a felületen rögzítheti, vagy személyes ügyintézéskor az ügyintézőnek kell átadnia.

 

Amennyiben éppen Kincstári számla nyitását tervezed és nem szeretnél lemaradni már az első 20 000 forintról sem, és egyetlen ismerősödnek sincs számlája, hogy kódot adjon, használd az enyémet: 2251362803

(köszönöm)

 

Amennyiben felmerültek kérdéseid, hívj vagy írj. Igyekeztem összeszedni a legfontosabbakat, remélem, hasznosnak találtad az összefoglalót.

 

 

 

Dönts tudatosan és erősödj meg pénzügyileg!

Móni

(Szerző és képek: Czirákiné Kocsis Mónika - minden jog fenntartva (2024.11.16.))

 

Vissza

Címkék : nyugdíjmegtakarítás, nyugdíjcélú megtakarítások, nyugdíjbiztosítás, NYESZ, nyugdíjtervezés, nyugdíj előtakarékosság, pénzügyi tervezés, TBSZ, ÖNyP, egészségpénztár, ÖEP, állampapírok, életbiztosítás, kockázati életbiztosítás, kockázatcsökkentés, lakástakarék, LTP

Hozzászólások :

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Oszd Meg a Cikket :


Szerző

Czirákiné Kocsis Mónika

Írásaimban megmutatom a főbb buktatókat, összegyűjtöm a szempontokat, összehasonlításokat és kalkulációkat készítek a pénzügyi döntéseid megkönnyítésére, a megfelelő tanácsadó kiválasztására. Naprakész információkat találsz napi pénzügyeidhez. Segítek akkor is, ha pénzügyi tanácsadó vagy, hogy szakmailag felkészültebben, valóban ügyfélérdekből tárgyalhass, és valós segítővé válhass, mert érdemes, széles piaci ismeretekkel, megfelelő szakértelemmel, etikusan dolgozni. Ha független pénzügyi tanácsadóra van szükséged a pénzügyi problémád megoldásához, vagy szívesen lennél a munkatársunk, hívj fel :)

Kapcsolódó cikkeink:

 

Úgy gondolod Te is, hogy hozzáértő és etikus független pénzügyi tanácsadókra van szükség? Fontosnak tartod Te is a pénzügyi tudatosságot? Segíts nekünk, hogy minél több emberhez jusson el blogunk, és kattints a "Tetszik az oldal" gombra :)

 

Örömmel tölt el, ha elég értékesnek találod írásaimat vagy az általam készített képeket, infografikákat és grafikonokat, hogy felhasználd. Forrásmegjelöléssel linkelve az oldalamat, szabadon teheted. Sokat dolgozom azzal, hogy a legjobbat adjam Neked, ezért kérlek, becsüld meg ezzel azt, amit kapsz blogbejegyzéseim által. Minden más felhasználása az oldalon található tartalmaknak szerzői jogokat sért. Köszönettel, Cziráki Móni, szerző, Etikuspénzügyek.hu.

 

 

Még több értékes információt szeretnél? Kérd a Heti PénzTippet, melyben hetente küldök hasznos ötleteket, szempontokat, híreket a mindennapi pénzügyeidhez. KATTINTS!

 

Kérem a Heti PénzTippet!

 

Jól jönne néhány konkrét válasz a kérdéseidre? Eltűnt a pénzügyi tanácsadód? Belebonyolódtál a pénzügyi termékek útvesztőjébe? Csak írj vagy hívj, és beszélgessünk arról, ami Neked fontos pénzügyeidben. Apró betűk nélkül...

 

Visszahívást kérek!

 

Magad vennéd a kezedbe a pénzügyeidet, hogy elérhesd az anyagi biztonságot vagy akár a pénzügyi szabadságot? Szívesen tanulnál, fejlődnél ennek érdekében? Megnyitottuk az Érted a Pénzed - Pénzügyi tudatosság Akadémiát!

 

Akadémia előfizetés

 

Szívesen kötöd saját magad a biztosításaidat? Használd utasbiztosítás, lakásbiztosítás, KGFB és CASCO biztosítás megkötéséhez kalkulátorunkat! Miért előnyösebb ez számodra, mint más internetes alkuszok felületei? Mert azonnali, korrekt ajánlatösszehasonlítást kapsz. Probléma esetén pedig ügyfélszolgáltaunk és mi magunk segítünk megoldani azt - legyen szó ügyintézésről, káreseményről, változtatásokról. Itt kezdd!:

 

KALKULÁTOR és Biztosításkötés

 

 

Etikuspénzügyek.hu ügyfélelégedettségi felmérés

 

Az Etikuspénzügyek.hu blogon, amely 2017.január 6-án indult, 2020. május 10-ig az 

oldalmegtekintések száma 521.599

volt, ami naponta 400-500 oldal olvasót jelent. Szükséged van ránk Neked is :)?

 

Jól jönne a segítséged, Móni!

 

Lakásbiztosítás ajánlatot kérek

 

Két szívmelengető köszönet:

 

Köszönjük Cziráki Móni hiteltanácsadónak

Köszönet Cziráki Móninak

 

Elismerő szavak:

 

Oberfrank Zoltán ajánlása Cziráki Móni

 

 

"Mónikát lelkiismeretes és sikerorientált pénzügyi szakembernek és vezetőnek ismertem meg. Olyan ember aki komoly háttérismerettel és emberközpontú szemlélettel felvértezve támogatja kollégáit, ügyfeleit." (Jacsó László, Etyek - coach, tréner)

 

Ügyfeleim ezt mondják rólam - vélemények:

 

 

Tanácsadót választok

 

Kedvet kaptál ahhoz, hogy kipróbáld Magad pénzügyi tanácsadóként? Szakmabeli vagy és szeretnél kiteljesedni? Támogatásra vagy épp önállóságra vágysz? Beszélgessünk!

 

Szívesen dolgoznék veletek!

 

VÁLLALKOZÁSA VAN, CÉGVEZETŐ? Időt spórolok, hogy olyan dolgokkal foglalkozhasson, amik előre viszik...

 

vállalkozásod pénzügyeinek összehangolása

 

Kitöltöm a kérdőívet!

 

Média megjelenések:

 

Meglepetésben megjelent cikk - Cziráki Móni pénzügyi szakértőMEGLEPETÉS női magazin - 40 évesen nyugdíjba vonulni? - Papp Noémi cikkében szakértői közreműködés

 

PénzÜgyesek az RTL Klubon - Cziráki Móni pénzügyi szakértőRTL KLUB - PénzÜgyesek vetélkedő - szakértő tanácsadói közreműködés, a feladatok kitalálása és összeállítása, valamint részvétel a zsűriben

 

Cziráki Móni ATV Híradóban Somos AndrássalATV Híradóban Somos Andrással pénzügyi szakértőként arról, mi a következménye a karácsonyra felvett személyi kölcsönöknek

 

Interjú velem a pénzügyi tanácsadók munkájáról Interjút készítettek velem a pénzügyi tanácsadók munkájáról, elveimről és a NOK-ról A feltett kérdésekre adott válaszaimat a bdpst24.hu oldalán olvashatod.

 

Cziráki Móni küldetéseInterjúra hívott az Üzletem.hu oldal. Karrierről, szakmai kihívásokról, elvekről, tervekről beszélgettünk. Hiszen megtaláltam a küldetést, ami megállíthatatlanul hajt előre. Itt olvashatod

 

 

SEM IDŐD, SEM ENERGIÁD pénzügyi termékekkel, biztosításokkal foglalkozni? Eltűnt a pénzügyi tanácsadód, vagy meguntad, hogy már a sokadik hív fel, mostantól majd ő lesz az? Nincs pénzed, de szeretnéd, ha idővel lenne biztonságot adó megtakarításod? Van pénzed, de nem tudod, hogyan gyarapítsd okosan?

 

KÉRJ SZAKÉRTŐI SEGÍTSÉGET ! Független pénzügyi tanácsadás, ami Rólad szól - apró betűk nélkül...

 

VAGY TANULJ és fejlődj saját időbeosztásod és tempód szerint! Ezt kínálja a pénzügyi tudatosság akadémiánk!

 

INFORMÁCIÓT KERESEL PÉNZÜGYI TERMÉKEKKEL KAPCSOLATBAN? KATTINTS ÉS TALÁLD MEG ÚJ WEBOLDALAMON!

 

pénzügyek okosan - okos pénzügyek

Privát bankár - értékpapírszámla

állampapírok

unit-linked életbiztosítások

Egyéb megtakarítások

Egyéb befektetések

Nyugdíjbiztosítás

Önkéntes nyugdíjpénztár

NYESZ

Biztosítások gyermekeknek

Megtakarítások gyermekeknek

adómentes juttatás, költségoptimalizálás

Vállalkozói vagyonbiztosítások

Vállalkozói és szakmai felelősségbiztosítások

Lakás és jelzáloghitelek

Lakástakarékpénztár

CSOK

Nemzeti Otthonteremtő Közösség

Kockázati életbiztosítás

Balesetbiztosítás

Lakásbiztosítás

Társasházbiztosítások

Magán egészségbiztosítások

Pénzügyi tanácsadás Cziráki Móni

 

Kérem a Heti PénzTippet!

 

Jól jönne a segítséged, Móni!

 

MIUTÁN FELIRATKOZTÁL KATTINTS A KÉPRE ÉS KÜLDD EL, MIRŐL OLVASNÁL SZÍVESEN!

 

miről olvasnál szívesen

 

Címkék

Friss Hírek